Kontakta oss

Via telefon eller mejl

Vi som jobbar på Everon Sverige har olika bakgrund och kompetenser. Några av oss har lång och ovärderlig erfarenhet inom branschen och yrket, medan några av oss är yngre, nyutbildade och nyskapande. Tillsammans har vi bakgrund från såväl vård och omsorg, som teknik och installation. Det ger oss en härlig dynamik av kunskap och engagemang, såväl bred som djup. Gemensamt för oss alla är att vårt hjärta slår för människors rätt till trygghet, livskvalité, hälsa och välbefinnande.

Våra kontor

Huvudkontor Sverige
Everon
Koppargatan 18
60223 Norrköping

Filialkontor Sverige
Everon
Murkelvägen 2
756 46 Uppsala

Huvudkontor Finland
Everon
Teräskatu 8
20520 Turku

Huvudkontor UK
Everon
29 Hollingworth Court
Turkey Mill Business Estate
Ashford Road
Maidstone
ME14 5PP

Medarbetare

VD christer

Christer Arlehed

VD
christer.arlehed@everon.se

Marknads- och försäljningschef Mona

Mona Arlehed

Marknads- och försäljningschef
mona.arlehed@everon.se

Projekt- och servicechef, Urban

Urban Detterwall

Projekt- och servicechef
urban.detterwall@everon.se

Tekniskt säljstöd och integrationsansvarig, Morten

Morten Moland

Produktchef
morten.moland@everon.se

Morgan Allard

Projektledare
morgan.allard@everon.se

Projektledande tekniker, Josef

Josef Ackrell

Försäljning & Customer Success Manager
josef.ackrell@everon.se

Fredrik Allard

Teknisk kundsupport, Johan

Johan Broström

Systemspecialist
johan.brostrom@everon.se

Anna-Li Lindberg

Marknadskommunikatör &
UX Designer
anna-li.lindberg@everon.se

Teknisk kundsupport, Marcus

Marcus Lindström

Teknisk kundsupport
marcus.lindstrom@everon.se

Andreas Melin

Teknisk kundsupport
andreas.melin@everon.se

IT-tekniker, Philip

Philip Båtsby

Projektledande tekniker
philip.batsby@everon.se

Adam Rydström

Installationstekniker
adam.rydstrom@everon.se

Andreas Backström

Installationstekniker
andreas.backstrom@everon.se

Installationsansvarig tekniker, Emma

Emma Lindahl

Installationstekniker
emma.lindahl@everon.se
Teknisk administratör, Julia

Julia Mikkonen

Teknisk administratör
julia.mikkonen@everon.se

Sofie Stensson

Administratör
sofie.stensson@everon.se